Dlaczego #zwyczajność stała się produktem deficytowym?

#ZaZycieNiezwyczajne zaczepiło mnie dziś nad Wisłą. Dekoracja w Grunt i Woda pozornie niewinnym stwierdzeniem wywołała pytanie „o co w gruncie rzeczy tu chodzi?” …. I ja właśnie tekst popełniam i hashtaga wznoszę za życie #ZWYCZAJNE.

ZaZycieNiezwyczajne

Bo tak wszyscy szukają tej niezwyczajności, że zwyczajność stała się rzadkością i produktem deficytowym. Pogoń za oryginalnością, nietypowym i niepospolitym stała się masowym ruchem i zwyczajną NADZWYCZAJNOŚCI potrzebą….

A czym jest zwyczajne życie?

To życie utkane ze zwyczajów. Może to chodzenie do pracy na 8 rano, może to jedzenie z dzieckiem lodów czekoladowych co czwartek po skończonym treningu karate, a może pielenie ogródka albo czyszczenie kuwety kotom? Może część zwyczajów jest niewygodna choć konieczna, może nudna .. a może to kwestia percepcji? A może twoje zwyczaje są nie twoje i dlatego cię uwierają?

Zatrzymaj się, sprawdź i wybierz dobre, służące ci zwyczaje, twoje własne rytuały codzienności.

Zwyczajna trawa w deszczu bez słońca

Moje zwyczajne życie to poranna joga, medytacja, dancing mornings, picie ciepłej wody na czczo i ścielenie łóżka… zwyczajność to dla mnie jazda rowerem do warzywniaka na Solec, to zielony shake ze szpinaku, selera naciowego, ogórka i bananów, zwyczajność to rozmowy przy kawie z przyjaciółką i zwyczajne gapienie się na zwyczajny wschód słońca. Albo zachód. Albo na trawę w deszczu bez słońca. Wyjmowanie prania. Marzenie o dzieciach.

I pisanie jest moim zwyczajem zwyczajnego życia… I wyjeżdżanie co roku na miesiąc na jakieś wyspy. I czytanie dobrych książek. Ostatnio moje zwyczajne życie to słuchanie Jay Shetty. I Willa Smitha. Pokazywanie mieszkań na Złotej44. I rozprawianie się z oporem przed zobowiązaniami. I wrzucanie zdjęć oraz tekstów na Insta, czy Facebooka.

Skoczyłam na spadochronie w Dubaju, tańczyłam na barze w Coyote Ugly na Key West i wysłałam obrączki w kosmos, kiedyś. To było niezwyczajne. Ale nie chciałabym tego robić codziennie. Nie chciałabym mieć tego w zwyczaju.

Niech więc życie będzie zwyczajne, a niezwyczajne będą epizody.

#zwyczajnadziewczyna

PS. Dziękuję Grunt i Woda za inspirację. Świetny pomysł z tym hashtagiem 💓

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s